Zadzwoń 669 85 96 66 lub napisz office@interact.edu.pl

Blog

25 sierpnia 2022

Nauka angielskiego od podstaw dla dorosłych

Bardzo wiele dorosłych osób, które wcześniej nie miały okazji uczyć się języka obcego, mimo chęci mają spore opory, aby zacząć. Tłumaczą to swoim wiekiem, tym, że już jest za późno, że już odzwyczaili się od tego, jak się uczy. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze najczęstszy argument wszystkich, niezależnie od wieku czyli, brak czasu. Oczywiście nie zaprzeczamy biologii i temu, że dzieci mają  chłonne umysłu i przyswajanie nowych umiejętności idzie im bardzo sprawnie. Pozwolimy sobie jednak zadać pytanie. Czy Twoim celem jest rywalizować z dziećmi, kto nauczy się szybciej, czy jednak po prostu  zdobycie nowej umiejętności?

W swoim tempie oraz w wybranej przez siebie formie. Jeśli jesteś dojrzałą osobą i chcesz nauczyć się języka obcego zupełnie od podstaw, to w tym artykule podpowiemy Ci, jak się do tego zabrać.

1. Wybierz odpowiedniego nauczyciela.

Zrób porządne badanie rynku i znajdź ofertę, która odpowiada Ci najbardziej. Pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na kadrę nauczycielską. Wybierz osobę, która ma prawdziwe doświadczenie w nauczaniu i będzie wiedziała, jak poprowadzić grupę lub zajęcia indywidualne. Jeśli chciałbyś poznać naszą ofertę, kliknij tutaj.

2. Powoli zacznij oswajać się z językiem.

Zacznij uważnie słuchać piosenek, spróbuj przestawić się na oglądanie filmów z napisami. Przyjrzyj się wszystkim hasłom (zwłaszcza w języku angielskim jest ich cała masa) umieszczonym na przeróżnych opakowaniach. Zobaczysz, że wiele słów znasz i używasz ich intuicyjnie.

3. Nie wymagaj od siebie za dużo.

Podejdź do tego racjonalnie. Nauka języka obcego w dorosłym życiu powinna być dla Ciebie przyjemnością. Czasy szkolne, kiedy na lekcji siedzi się , jak za karę już minęły. Teraz jesteś dorosły i wiesz po co i dlaczego to robisz.

4. Pytaj, bądź aktywny.

Na zajęciach zadaj wszystkie pytania, które przyjdą Ci na myśl. Nie wstydź się i nie zastanawiaj. Szanuj swój czas i pieniądze i korzystaj z wiedzy, którą nauczyciel chce Ci przekazać.

Ucz się systematycznie. Jeśli zdecydujesz się na lekcję języka obcego np. dwa razy w tygodniu, to jeszcze chociaż dwa razy przysiądź do nich sam w domu. Powtórz słówka lub wyrażenia. Spróbuj przeczytać jakiś krótki tekst z książki. Systematyczność to klucz do sukcesu. 

Zapewniamy Cię, że języka obcego można nauczyć się w każdym wieku. Jako osoba dorosła masz też pewną przewagę, ponieważ do nauki podchodzisz świadomie. Wiesz dlaczego chcesz się nauczyć i zdecydowałeś się świadomie poświęcać swój czas. Dodatkowo masz już w głowie pewne schematy naukowe, dobrze znasz swój język i dosyć szybko zauważysz podobieństwa.  Wykorzystaj tą wiedzę do zdobycia jeszcze większej motywacji.

Nauka online jest bardzo wygodna i oszczędza mnóstwo czasu, które musiałbyś poświęcić chociażby na dojazdy. Możesz uczyć się w grupie oraz indywidualnie. Możliwości jest bardzo dużo, więc serdecznie zachęcamy Cię do próbowania nowych rzeczy.